| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ceva bancuri amuzante.Dau funda?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

- De ce esti fericit, taticule?
- Mama ta a salvat astazi o multime de vieti!
- Cum a facut asta, taticule?
- Dimineata nu a putut porni masina!

- Scumpule, mai ţii minte, când ne-am cunoscut, era o furtună groaznică? Tuna şi fulgera fără oprire!
- Daaa. Ţin minte, dar eu, ca un netot adevărat nu am înţeles avertizarea naturii.

Un taximetrist, daca semnalizeaza stanga, nu e obligatoriu sa o ia la dreapta. El poate merge si inainte.

Pana nu conduci tu singur masina, n-o sa inveti niciodata sa injuri corect.

Ion pe bicicleta... Trece pe langa Marie.
Marie: Ioaneee, vezi ca-ti zdrangane lantul!
Ion: CE?
Marie: Vezi ca-ti zdrangane lantul!
Ion: Ceeee?
Marie: Vezi ma ca iti zdrangane lantul!
Ion: No du-te tu Marie ca eu nu te aud ca-mi zdrangane lantul...

De ce un rege poate fi incoronat la opt ani, dar nu se poate casatori decat dupa ce a implinit saisprezece?
- Pai nu-ti dai seama? Una e sa conduci o tara, alta o femeie!

| andrada31 a răspuns (pentru LolaLollita):

Bula mergea pasiv pe strada, cand vede scris pe un gard "Papagal rau!" Curios, intra in curte sa vada nazdravania. Se apropie de o colivie in care era un papagal. Cand il vede, papagalul striga: "Azorel, so pe el!"

La scoala, profesoara lui Bula da clasei drept tema, o propozitie cu expresia "mama e numai una".
Urmatoarea zi la scoala profesoara ii intreaba pe colegii lui Bula ce propozitii au facut cu "mama e numai una":
- Ionel, tu ce ai scris?
- Pai, cand am fost bolnav mama a stat tot timpul langa mine, mama e numai una.
- Bravo!
- Dar tu Geogele, ce ai scris?
- Cand nu stiam sa fac un exercitiu la matematica mama m-a ajutat, mama e numai una.
- Excelent!
Insfarsit a venit si randul lui Bula
- Si tu, Bula, ce ai scris?
- Pai eu cand am ajuns ieri acasa, imi era tare foame si am intrebat-o pe mama ce e de mancare, iar ea mi-a zis ca sunt doua chiftele in frigider, am deschis frigiderul si am strigat:
MAMA, E NUMAI UNA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc.