| buhu a întrebat:

Cum arata un tocilar si cum as putea deveni unul?

Răspuns Câştigător
| pLeX a răspuns:

Baga nasul in carti si citeste tot ce prinzi...nu basme. ci chestii utile.
tocilarii sunt putin dezavantajati in primii ai tineretii, insa nu le pare rau apoi.winking

| laramistigan27 a răspuns (pentru pLeX):

Raspuns de tocilar laughing

| pLeX a răspuns (pentru laramistigan27):

Corect. si sunt mandru de statutul meu. vreo problema?

| laramistigan27 a răspuns (pentru pLeX):

Nu,nici una, ca oricum ai fata de tocilar laughing

17 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ţine de personalitate. Nu poţi "deveni" tocilar. Poate doar să te-mbraci ca-n clişee. Dar ar fi doar exterior.

http://cdn.doandroidsdance.com/assets/2013/11/nerd-laptop-li.jpg

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocilarul e ceva ce esti nu ceva ce devii

| corbulalbrosu a răspuns:

Te duci la Muzeul satului sau la Muzeul taranului roman vizitezi exponatele, eventual le fotografiezi, si astfel poti sa iti insusesti ""patentul""tocilei, dupa care urmeaza sa confectionezi unul identic si apoi cu un pic de practica devii tocilar de meserie.

| buhu explică (pentru corbulalbrosu):

Bai mi-ai mai zis asta!

| corbulalbrosu a răspuns:

L-am repetat deoarece se pare ca nu ai tocit suficient ca sa ti se intipareasca definitiv pe scoarta cerebrala.

| neutrino a răspuns:

Iti pui niste ochelari mai mari si iti faci abonamente (legitimatii) la diverse biblioteci, cu care te vei lauda la prieteni.

| Dariusuu a răspuns:

Mai bine un tocilar decât unul fără viitor.

Nu știu ce-i așa rău în a fii tocilar.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Tocilari sunt persoane interesante. Ei dispusi sunt vorbeasca despre mai mult decat sport sau barfit.Totul e o conspiratie!

Acum pe bune cred ca cuvantul tocilar si-a pierdut valoarea.Sa gandit cineva ca nu cumpar haine fitoase pentru ca nu le vad rostul si am lucruri mai bune de facut cu bani?

| Ghknn a răspuns:

Învață.

| RusescuO a răspuns:

Pai cred ca ai putea deveni un tocilar daca ai purta ochelari, ai folosi mult cuvantul "deci", te-ai speria de fete, nu te-ai intersecta niciodata cu sportul, in afara de sah. Sper ca te-am ajutat rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns (pentru RusescuO):

La sah nu sunt tocilari, stai tu linistit happy

| RusescuO a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am zis asta, am zis ca sah-ul este placut de tocilari, si stai tu linistit ca sunt foarte linistit happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru RusescuO):

Nu e foarte indragit... sahul implica gandire si tocilarilor nu le place sa gandeasca, le place sa invete mecanic, pe de rost happy