| Uricanez a întrebat:

Salut, tot caut de cateva zile un raspuns pe internet si nu am gasit nimic si m-am gandit ca poate aici este careva in masura sa ma lamureasca si pe mine.

Deci, am un hawaii mate 20 pro achizitionat in urma cu 5 zile, totul este perfect asa cum ma asteeptam insa am avut neplacerea sa vad ca atunci cand intru in direct pe live ( Facebook ) sunetul din live este de rau, abia se aude si daca se aude nu se intelege mai nimic. mai are cineva acest telefon? ce setari trebuie facute? precizez ca daca fac o filmare cu el si nu pe Facebook sunetul este bun.

3 răspunsuri:
| patrik986 a răspuns:

Nu este vina telefonului ci aplicației, incearca sa îl reinstalezi.

| Rapking a răspuns:

Ca sa fii lamurit/a prima chestie nu e telefonul de vina, daca e cum spui tu ca atunci cand filmezi sau inregistrezi audio se aude perfect fara semne evidente de intrerupere sau distorsionare atunci inseamna ca microfonul telefonului functioneaza in parametri optimi.
In schimb problema pe care o ai este aplicatia in sine (Facebook) cauta prima data sa vezi daca nu este disponibila o actualizare (daca este disponibila actualizeaz-o) daca nu este disponibila nici o actualizare intra in setari- device manager (manager de aplicatii) si cauta aplicatia Facebook, apasa pe ea si ar trebui sa iti apara undeva in stanga optiunea -clear cache- apasa pe ea apoi dezinstaleaza aplicatia si instaleaz-o din nou asta ar trebui sa iti rezolve problema ( nu imi amintesc exact sistemul Android gen unde gasesti aplicatiile deoarece eu folosesc IOS dar din ce imi amintesc e asa cum am zis ) daca problema persista dupa ce ai urmat pasi da-mi replay la coment si am sa iti dau mai multe posibilitati...o zi buna

| Uricanez explică:

Am schimbat si telefonul si la fel face, este 100 % de la Facebook pe profilu meu. adica o setare la profilu meu e de vina dar nu vad sa pot sa modific asa ceva la Facebook