| PureMadnesS a întrebat:

am de facut o poezie la romana ...plecand de la urmatorul vers:
Sunt un fluture venit din amintire.am facut doua strofe...cine ma poate ajuta sa o fac si pe a 3a... uitati ultimele doua versuri am iesit dintr-o poveste siam venit sa-ti dau o veste

1 răspuns:
| YumiSukinanda a răspuns:

Vestea ca a venit toamna cea bogata-n vitamine numai pentru tine! colorata in legume un mov si pentru prune rosu pentru rosii verde castravetii iar in frunte morcovi portocalii si calzi ca soarele pe cer eu acum voi pleca si te voi saluta ne vedem la primavara cea calduta si frumoasa!