| CarmichaeL a întrebat:

Am o intrebare. De 2 ani am o chitara electrica Flame, cam slaba. Am invatat solouri, diferite riffuri si tot felul de melodii. Acum m-am hotarat sa imi iau alta chitara. Care credeti ca ar fi mai buna? Stagg x 400 sau Ibanez GRX 20? ( STAG - http://www.fly-music.ro/chitare-heavy/4700-stagg-x400.ht ml ) ( IBANEZ - http://www.fly-music.ro/......20-bk.html ). Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MusicFromAvenue a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te grabesti in alegerea instrumentului si na ai grija de la ce magazin iti cumperi chitara. Ti-as recomanda magazinul esound sau netmusic pentru ca sunt de incredere si au preturi mai mici si o gama mai larga. Cat despre chitara ti-as recomanda orice chitara de la firma epiphone. Orice chitara de la ei merita pretul la care sunt, vei ramane uimit. Inca ceva, conteaza si amplificatorul folosit, ti-as recomanda amplificatoarele de la marshall. Ei sunt printre cei mai buni la amplificatoare si nu ai nevoie de unul de 100W decat daca esti profesionist si ai de cantat pe scena, daca vrei sa canti in camera ta ti-as recomanda un amp de 15W de la ei care este undeva la 300 de ron. Apropo conteaza si cablul care il folosesti, nu trebuie sa te zgarcesti, un cablu de 5m de la ibanez la vreo 40 de lei iti va fi perfect. Bafta in continuare!