| MirciucuRonaldo a întrebat:

Am o problema : Telecomanda de la televizorul meu nu merge la alte televizoare si telecomenzile de la alte televizoare nu merg la televizorul meu.

Pe scurt: Am un Televizor Daewoo iar telecomanda de la el nu merge la alte televizoare si eu am nevoie de o telecomanda care sa mearga la daewoo ca acea am pierduto imi puteti spune ce fel de model de telecomanda imi trebuie sau ce sa fac? Dau Funda

Răspuns Câştigător
| Creax a răspuns:

Salut, fiecare model de televizor are propria telecomandă, din păcate aici un există un standard. Sunt site-uri specializate pe care introduci seria televizorului tău și îți recomandă o telecomandă universală.

4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Uite aici http://telecomanda.ro/? gclid=CNCx7bemrbACFYJBzQodSRVBTA
iei legatura cu ei si ei iti spun cel mai bine ce sa faci, iti propun ei cea mai buna solutie.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Mergi la un magazin de electrocasnice sau electronice cu numarul modelului televizorului si intreaba-i daca au telecomanda pentru el. Eu asa am facut si am gasit!

| 1DPinkpOint a răspuns:

Poti sa-ti iei o telecomanda universala. doar pui codul si merge! dar asigurate ca primesti si lista cu codurile.

| serjju a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti iei una universala costa in jur de 15 lei