| Jony123 a întrebat:

Cum functioneaza telecomenzile de la inchiderile centralizate la masini; mi s-a spus ca merge ca si la telecomanda de la televizor dar o telecomanda merge la unu sau doua televizoare din zece (televizoare care au alta telecomanda) iar la masini nu prea e placut sa se intinple asa... Ce face acea telecomanda? Trimite vreun cod, o insigna mai speciala sau cum functioneaza?

Răspuns Câştigător
| karellen a răspuns:

Stai linistit, nu e ca o telecomanda tv. semnalul trimis este criptat si destinat doar receptorului (masinii) pentru care a fost conceput. nu poti descuia cu o telecomanda de BMW alt BMW

1 răspuns:
| Jony123 explică:

Aha, dar se poate face vreo smecherie cu o alta telecomanda (o infractiune) sa pot modifica o telecomanda sa mearga la alta masina?