| UnuCuSapca a întrebat:

am o profesoara de romana care este in toane cam rele, nu mai da nici celor de la olimpiada 10 si ne spune tuturor ca scădem chiar daca facem totul cat mai bine posibil si ne da teste zi de zi...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Asteaapta sa va duceti la"pregatire " la ea!
adica meditatii sau cum se mai cheama. asteapta clientzi, adica draga doamne nu sunteti buni denimic pana nu va "pregateste" ea.
discutati cu diriga sa faca sedinta cu parintii si sa vina profa la sedinta sa spuna exact care este problema "ei ". si sa intrebe parintii de ce crede ea ca voi scadetzi? daca tot va testeaza atata? nu cumva uita sa predea intentzionat? nu cumva si ea "scade" ca prestatie?!
cu alte cuvinte s-o bage oleaca in corzi. sa priceapa ca nu este deontologic sa faci pregatire cu copiii din clasa la care preda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiti cu dirigintele/diriginta pe urma cu parintii iar daca nu se rezolva mergeti la director.

| Betty12345678 a răspuns:

Are probleme acasa, in familie, si isi varsa nervii pe voi. Poate ar trebui sa vorbiti cu directorul daca va nedreptateste.

| nirocino a răspuns:

Trebuie sa astepti sa-i treaca dracii, nu dureaza mult!happy