| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU!
Am prins un porumbel voiajor cu seria:"0667561" din 2012, presupun ca e mascul.Imi puteti da un site, sau sa-mi spuneti al cui este acest porumbel si daca are ceva participari la concursuri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lasă-l liber, chiar te rog. Și la mie poposesc porumbei, unii au ineluș, sunt mulți care nu știu ce-i frica și acceptă să-i iau în mână. Într-adevăr, sunt foarte drăgălași, dar bucuria lor e... văzduhul și libertatea.
Dacă i-a plăcut la tine, se va reîntoarce!

15 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Sau aici pentru 2013 ianuarie -iunie:
http://www.porumbei.ro/......rie-iunie/

| xJuliusx a răspuns:

P.S. Daca nu este ranit, ar fi bine sa-l hranesti, sa-l lasi sa se odihneasca si apoi cand va considera el, isi va continua drumul.

| xJuliusx a răspuns:

Te-am innebunit cu atatea raspunsuri. Dar am mai aflat de un site care cred ca este mai indicat pentru anuntarea porumbelelui gasit.
http://www.porumbeipripasiti.ro/....../index.php

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai prins! De ce l-ai prins? Dacă-i afli posesorul, mai mult decât atât, afli că e campion, ai de gând să nu-l mai restitui? Ești mândru că ai achiziționat o "pradă" valoroasă? Contează dacă e campion sau nu? Ori vrei să vezi cum arată un porumbel... campion? Te asigur că nu toți cei înregistrați sunt porumbei campioni. Dar, aparțin cuiva. Dă-i libertate, se va întoarce acasă, cunoaște drumul, nu-i nevoie de anunțuri la mica publicitate sau pe "n" site-uri!
Ori, te aștepți la o... medalie?

| fuzzer a răspuns (pentru floresdemayo):

In fine,eu sunt columbofil,adica ma ocup cu cresterea porumbeilor,eu chiar stiu ce inseamna un porumbel,si eu am pierdut porumbei valorosi,crezi ca cei care mi-au prins mie porumbeii le-au mai dat drumul? Ei bine, eu nu prea cred, si in orice caz cand vine vorba de porumbei ala sigur nu-i inteligent ce se pune in cusca altuia, probabil il voi lasa liber, ca nu prezinta interes pentru mine.Si te asigur ca oricine procedeaza in urmatorul fel.Prinde un porumbel,pasarea arata bine, o cauta pe net si o gaseste cu zboruri si campioana la nu stiu ce concursuri, porumbelu` ala,"never" nu va fi liberlaughing))...
Da, asta e o competitie, si cei mai slabi stau deoparte.Eu o sa-i dau drumu`,de fapt chiar acum ma duc sa-l eliberez, ii pun si un bilet ca is tare curios daca va mai ajunge acasa, desi nu prea cred...
Ori mai bine il tin si ii dau de mancare decat sa-i dau drumu si sa hoinareasca cine sti pe unde, si sa-l manance uliu, si`apoi tot eu am gresit.PENE-N ZBOR!

| fuzzer a răspuns (pentru floresdemayo):

Deja l-am eliberat.happy. Esti foarte draguta nu trebuie sa ma rogi, stiu si eu cum se simte cel care l-a pierdut, i-am pus si un biletel cu nr.meu de telefon, sper sa ajunga la proprietar.

| floresdemayo a răspuns (pentru fuzzer):

Fii iubit!

| fuzzer a răspuns (pentru floresdemayo):

Felicitari,primesti ''FUNDA!", si nu pentru ca esti un ''expert TPU", esti si inteleapta, nu conteaza ce varsta ai, tin sa te felicit pentru asta.

| floresdemayo a răspuns (pentru fuzzer):

Nu, eu nu sunt expert!

| fuzzer a răspuns (pentru floresdemayo):

Probabil ca nu esti, dar se vede acolo o "medalie"galbena,"userul lunii august", apoi cine stie, probabil ca esti."laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru fuzzer):

winking

| fuzzer a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu te supara dar imi poti spune cati ani ai?
Sa nu crezi ca`s pe matrimoniale.laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru fuzzer):

Păi, sunt...BOY! rolling on the floor laughing

| fuzzer a răspuns (pentru floresdemayo):

Si ai imagine cu o femeie? Pai nu prea te pricepi sa minti.laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru fuzzer):

Lasă-l liber, chiar te rog. Și la mie poposesc porumbei, unii au ineluș, sunt mulți care nu știu ce-i frica și acceptă să-i iau în mână. Într-adevăr, sunt foarte drăgălași, dar bucuria lor e... văzduhul și libertatea.
Dacă i-a plăcut la tine, se va reîntoarce!

Întrebări recente