| AnonYMu003 a întrebat:

Salut, TPU am şi eu o întrebare. am cumpărat lasagna semipreparată si este pusă intr'o caserolă. Caserola cred ca este din plastic sau carbon, si nu ştiu dacă să o pun in altceva cand o bag la cuptor sau o las în caserola aia a ei. Vă rog să mi răspundeţi repede. Ofer fundă-.

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

O lasi in caserola ei.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pune-o intr-un vas de sticla termorezistenta (yena). Ambalajul chiar daca nu se va topi, are sanse mari sa fie cancerigen la incalzire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e din plastic, se va topi. Incearca sa o rastorni in ceva termorezistent. Pui vasul desupra caserolei (ca un capac) si rastorni. Apoi ridici caserola lasind lasagna in vasul cu care o bagi la cuptor.