| andreypanter a întrebat:

am si eu o intrebare. Oare cum imi conving parintii sa mi ia un calculator bun adica de vreo 30 si ceva de milioane 40? Eu as spune sa le promit ca o sa invat bine in clasa a 8 a si ceva de genul ca doar acum in clasa a 7 a ce sa mai invat bine ca acum este sfarsitul anului si nu prea mai facem ore intelegeti si ce sa le mai zic? Ca invat bine si mai ce sau ce sa fac ce fapte sa fac ca sa imi ia un calculator bun? Adica vreau si eu sa ma joc jocuri din acestea noi adica fifa 11, pes 2011, fifa 2010, fifa world cup, gta iv etc.si ma intelegeti toata lumea vrea acum un calculator performant ca acum mai nou jocurile cer cerinte foarte mari si.intelegeti.Eu am un calculator din 2004 si daca va spun ceva nu puteti sa va opriti din ras.nu mi merge nici macar fifa 08sadVa dati seama ce bun e nu? Va rog spuneti mi cum sa i conving.Pe 24 septembrie este ziua mea si cam atunci sa mi ia.Sunt foarte trist pentru ca nu am un calculator cat de cat. Dar eu vreau unul de mare performanta sa mearga la cele mai bune detalii.Nu spuneti ca vreau si eu prea mult ca stiu dar sunt disperat din 2004 am acelasi pc si dc sa bag banii in el ca e pe duca stiti bine ca un calculator nu tine o vesnicie.Va rog ajutati-ma cat mai repede. Daca nu stiti va rog distribuiti ca sunt disperatsadsad

9 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

NU vreau să mi-o iei în nume de rău, ÎNSĂ un calculator "mai performant" în situaţia ta nu e recomandat.
Sfatul meu e urmatorul (tu faci cum vrei): Pune mâna şi învaţă, obţine rezultate bune la învăţătură, hai cu ceva concret în faţa părinţilor, nu doar cu vorbe (eu unul nu te-aş crede).
După ce ai rezultate excelente la învăţătură, poţi să începi să vii cu pretenţii.

| andreypanter explică (pentru ovidius):

Ovidius am rezolvat-o cu PC, mi-au luat pana la urma cu rata in vara lui 2011, si crede-ma am motive sa am pretentiiwinking!

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Poti sa it inbunatatesti calculatorul nou.Cumpara Rami si un hard mai mare. Sfatul meu este dar faci cum vrei tu sa lasi mai bine calculatorul ca poti deveni dependent de el.Si fratele meu e si nul mai poate opri nimeni plus ca dintr-o vedere buna ajungi sa iti strici vederea si sa porti ochelari.

| andreypanter explică:

Pai sa va spun eu nu sunt un "tocilar"dar invat bine intra 7 a acum mi a iesit media 9 11 pe semestru 2 si pe semestrul 1 am avut 9 50 si in fiecare an nu am avut medii mai mici de 7 eu nu am avut in viata mea de la 1-6 da 6 am avut pana acum orice copil are dar 4 nu am deocamdatastraight face si nu sunt prost si oarecum merit si eu un calculator pentru munca ca m am spetit din 2004 pana acum ca merit un calculator noustraight facesincer nu sunt as la matematica dar macar mi a iesit media 8 semestrul asta si nu nu imi place dar intelegeti frustrarea mea de a nu merge nici macar FIFA 2008?straight facepe orice pc slab bun trebuie sa mearga asa ceva si fifa 07 merge dar se vede ca si cum as fii udat calculatorul si ar fi intrat apa in circuitestraight facefoarte prost mi se vede si nu va mai spun intelegeti si voi prin ce trec eu ce sa fac sa ma joc 2007 mereu? Si nu vreau sa bag banii in el pentru ca e pe duca si asa sa va spun acum pe 31 august face 7 ani calculatorul si cred ca am bagat la bani in el vreo 6-7 milioane in ultimii 2 anistraight faceba dvd rom ba windows nou placa de retea... multe si nu vreau sa bag banii in el.mie pe luna imi vin 1 milion 600 pentru ca partintii mei sunt despartiti si eu stau la mama si tata imi da pensie alimentara cum ar venii si eu fac rata din banii astia pentru ca nu am rabdare sa ma apuce 2013 ca sa imi strang 1 milion 600 in fiecare luna...asa 30 de milioane strang in cam in 20 de luni adica 1 an si 8 luni adica echivalentul de 32 milioane? sa astept atat? nu merita eu m am spetit din 2004 pana acum sa invat bine si pentru ce?straight face

| andreypanter explică:

Nu sunt dependent eu sunt plecat toata ziuatongue Ba afara la fotbal...ba in oras cu prietenii...Eu stau la pc cand am timptongue

| traxter a răspuns:

Si eu am la fel si nu ma plang.continui sa invat bine si ma multumesc cu ce am.calculatorul nu e facut pentru. jocuri,cum crezi tu si apropo, nu fa promisiuni de care s-ar putea sa nu te ti si nu deveni dependent de calculator, ca deja cam esti daca vrei numai sa te joci.

| AtheistForever a răspuns:

Omule! esti nebun? ce coincidenta laughing si eu sunt nascut pe 24 februarie, si eu am un calculator din august 2004, si nici mie nu imi merge fifa 08 laughing

| argint321 a răspuns:

Dupa parerea mea nu noi te putem ajuta sa iti convingi parinti, si crede-ma degeaba dai 30-40 milioane p eun calculator daca tu vrei un calculator bun iti trebuie 15 milioane nu mai mult ti-l iei pe piese placa baza ram procesor placa video hard si carcasa si te duci la un service de asta sa ti-l faca daca vrei un pc puternic happy oricum cam complicat eu asa am facut si ma joc tot ce vreau dar m-am plictisit de ele.pa-pa bafta.

| HAPPY_6924 a răspuns:

Sunt de acord cu ovidius, nu poti sa-ti formezi o reputatie pe baza a ceea ce urmezi sa faci, in cazul tau:nu poti obtine ceva pe baza aceea ce vei promite