| 000MadMAX000 a întrebat:

am si eu o problema cu PC-u am windows 7 si nu stiu din ce motiv intra foarte greu pe desktop adica se incarca windowsu apare screenul cu welcome sta vrreo 5 min dupa aia se face ecranu negru si apare doar sageata de la mouse s mai sta alte 5 min si acolo pana sa intre pe desktop...ma puteti ajuta...PLZ.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca "intra foarte greu" cum zici tu se poate sa fie din prima una din cele doua:
1.Ai calculator slabut si nu suporta windows-ul.
2.Ai virusi in windows sau e windows-ul piratat si e stricat sau e nuked, depinde de unde l-ai luat.
Vezi daca-ti suporta pc-ul windows 7 si incearca sa schimbi windows-ul.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

CHiar daca il ai de-un an tot e posibil sa dea crash-uri in orice moment.Ciar daca e original,si ala da crash cateodata, dar se rezolva daca-l lasi sa updateze de la windows update, dar la cel piratat nu prea ai cum.

| 000MadMAX000 explică:

Calculatorul nu are cum sa nu fie compatibil cu windowsu 7 am 3GB RAM, 1 GB placa video DDR3, AMD Athlon 2 x2 240 de 3, 2 Ghz deci asta ar fi practic imposibil insa da wndowsu e piratat dar il am de 1 an si e prima oara cand face asa si am si antivirus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit-o si eu,.la mine aparea desktop-ul dar dupa se facea negru.cred ca este ceva legat de placa video.asa mi-au zis si mie!

| toxik a răspuns:

Se poate sa ai virusi thinking