| george1598 a întrebat:

Am un laptop si are 2 placi video una Intel integrata si una nVIDIA GeForce 610M dedicata.
1. Cum fac sa ruleze amandoua in timpul unui joc care cere performante maricele?
2. Cum sa le racesc? Exista vreun program sau vreo metoda? Ca se cam incalzesc. Am cooler, dar parca nu raceste destul. Nu e foarte performant.

FUNDA! big grin

1 răspuns:
| krysstal a răspuns:

Poti cumpara un cooler extern, de ala care se pune sub laptop si ce conecteaza cu mufa usb la laptop, iei unul cu 3 ventilatoare si nu mai ai nici o treaba, sunt dispuse in asa fel incat sa raceasca placa video, procesorul si hdd-ul unui laptop, de obicei.