| Stefy_Amador_1998 a întrebat:

Ar trebui sa ma schimb pentru un baiat? Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, retine ce-ti spun eu acum:pentru un bait nu trebuie sa misti un deget, femeia este o fiinta delicata care trebuie sa fie ea insasi cu altii si cu propria ei persoana! Baiatul trebuie sa se schimbe nu tuwinking
Sper sa ai succes in dragoste! Pa Pa!

| IMC90 a răspuns (pentru Konata):

Nu pot fi niciodata de acord ca X sa se schimbe pentru Y, indiferent ce sexe sunt X si Y. Dar, cu mentalitatea ta, o sa imbatranesti fata mare laughing)

| Konata a răspuns (pentru IMC90):

Daca tu crezi asta bine, eu am raspuns cum stiu eu mai bine.Mai bine gandeste-te cum o sa imbatranesti tu.Si normal ca daca esti baiat gandesti altfel.Mai tine-ti parerile de rau pentru tine si invata si de la altii. Poate ca daca m-ai cunoaste mai bine, si ai sti conceptiile mele nu ai mai avea parerile astea.Pa pa!

| IMC90 a răspuns (pentru Konata):

Ce noroc ca n-am nici o intentie sa te cunosc mai bine... Daca as cunoaste 3 d-astia ca tine pe saptamana, as fi de mult la nebuni.
Ramai in lumea ta plina de inorogi, e de datoria altora sa-ti spulbere visele laughing

| Konata a răspuns (pentru IMC90):

Stii ce? Nu ma cobor la nivelul taulaughing

| IMC90 a răspuns (pentru Konata):

Surprinzatoare replica, nu de alta dar nu cred ca poti sa te compari cu mine din nici un punct de vedere
De altfel, eu sunt cel care am gresit ca te-am bagat in seama, probabil n-ai mai mult de 11-12 ani si esti foarte tupeista. Stai asa, la varsta asta esti obraznica, nici macar nu poate fi vorba de tupeu...

| Konata a răspuns (pentru IMC90):

In primul rand ii cer scuze acestei fete care ne-a adresat tuturor intrebrea si pentru ca ma cert aici dar, vreau sa te lamuresc cu ceva:eu nu am 15 ani sa stii tu asta, dar, am crescut intr-un mediu in care am fost invatata sa infrunt orice situatie din viata mea. Vreau doar sa iti spun ca... poti sa ma critici cat vrei tu de mult.dar sa stii ca in viata.cand vei critica pe cineva fara motiv si in plus mai si razi, persoana aceea se va razbuna sa stii, sa stii ca eu nu iti mai spun nimic,.Vad ca nimeni nu intelege cum gandesc, si sa iti spun inca ceva:nu am probleme psihice daca la asta te gandeai! Eu am propriul meu stil de a gandi deoarece parintii mei m-au invatat sa cunosc viata sa sa imi dau cu parerea.In al doilea rand, intr-un fel poate te ai suparat ca am spus ca fata este o fiinta delicata, insa cred ca este foarte adevarat deoarece nu cred ca tu cu o fata te-ai composrtat urat.Toti baietii se comporta frumos cu fetele pentru a le capta atentia, insa fetele nu trebuie sa se schimbe, baietii trebuie sa se schimbe pentru a demonstra ca sunt in stare sa arate unei fete ca au perosnalitate! Acesta este felul meu de a gandi, nu iti voi da ignore doarece, poate intr-o zi o sa am nevoie de ajutor de la tine. Sper foarte mult sa fi inteles cum gandesc, si te rog, daca nu ai inteles, nu ma mai critica deoarece ma deranjeaza foarte mult ce ai spus! Eu am terminat aici si sper sa ai o seara placuta, daca mai ai ceva de adaugat, te rog frumos sa nu mai razi sa sa ma mai iei la misto! Papa!happy

| IMC90 a răspuns (pentru Konata):

1) Nu salivez niciodata dupa o pereche de buci, nu ma comport cu femeile altfel decat ma comport cu barbatii, asta ar insemna sa fiu un fals.
2) Nu am sugerat niciodata ca ai avea probleme psihice, pur si simplu nu am avut mai multe pretentii de la tine (imi cer scuze daca exista macar un motiv pentru care ar trebui sa am pretentii de la tine si eu nu l-am observat)
3) Ai o gandire care in teorie este frumoasa, dar, in practica este falimentara.
4) Nu ma intereseaza cum ai fost tu crescuta... Crezi ca eu am fost crescut numai cu lapte si miere? Este problema ta daca nu stii sa accepti o opinie diferita. Nu mai vorbim de fata care a pus intrebarea si care este total straina de cuvantul sarcasm.

Nu poti avea 1000 de fete, si sa-ti schimbi fata in functie de persoana pe care o intalnesti, asta este dovada de falsitate.
Criticile sunt si constructive, nu numai distructive. Butonul de ignore este pentru oamenii slabi, care nu au suficiente argumente ca sa-si sustina punctul de vedere si prefera sa fuga. Nu am nimic cu tine si nu inseamna ca nu vreau sa te ajut daca ai avea cu adevarat nevoie.

23 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna Stefy, apreciez foarte mult ca mi-ai dat funda, si iti doresc foarte mult sa ai mult succes in dragoste, dar si tu sa imi tii pumnitongue.Iti doresc o seara placuta si un week-end placut! Papa!

| Stefy_Amador_1998 explică (pentru Konata):

Mersi la fel! Chiar m-ai ajutat. si chiar nu merita sa iti pierzi vremea cu copilul care nu are ce face... laughing. La fel si tie bafta si weekend placut :*

| IMC90 a răspuns:

Pai, pune si tu macar o pereche noua de chiloti laughing

| Stefy_Amador_1998 explică (pentru IMC90):

Am uitat sa mentionez ca nu vreau raspunsuri de la copii de 10-11 ani!

| IMC90 a răspuns (pentru Stefy_Amador_1998):

Ai dreptate, am 10 aniwinking

| Konata a răspuns (pentru IMC90):

Si inca ceva, cine vorbeste? Ai 10 ani? Sa stii ca sunt mai mare decat tinestraight face, ce spuneai ca nu pot sa ma ridic la nivelul tau? Nu conteaza, nu sunt o perosana care adora barfa si ceartawinking.Pa pa!

| IMC90 a răspuns (pentru Konata):

''Si inca ceva, cine vorbeste? Ai 10 ani?''

Dupa cum vorbesc tu ce crezi, ca am 10 ani? Sau nici tu nu prea le ai cu sarcasmul?

| Konata a răspuns (pentru IMC90):

Dar tu nu te-ai prins?laughingStiu ca n-ai 10 ani! Am glumit! Stii ce? Lasa ca is cam obosita si.nu prea raspund eu repedetongue, raspund cam greu. uite ce e:avem conceptii diferite si nu ma deranjeaza astahappyNe mai auzim, bafta la funde, am vazut ca mai ai putin si atingi 200, eu abia is la 100laughingPAPA!

| IMC90 a răspuns (pentru Konata):

Nu ma intereseaza fundele, nu asta e scopul meu.

| Konata a răspuns (pentru IMC90):

Nici al meuhappy

| FataCuMinte97 a răspuns:

Nu, nu ar trebui sa te schimbi. Trebuie sa fii doar tu si daca te place inseamna ca te place asa cum esti... Nimeni nu trebuie sa te schimbe...happy

| taur77 a răspuns:

Nu,nu trebuie...

| 13cris a răspuns:

Depinde despre ce schimbare vorbesti! Daca e una sentimentala, atunci NU... daca te iubeste,te accepta asa cum esti! Iar daca te hotarasti sa te schimbi, vei regreta si vei vedea ca efortul nu a meritat! Ei bine, asta e doar parerea mea! Tot tu decizi! v big grin

| Iullianna a răspuns:

Parerea mea este k nu ar trebui sa te schimbi pentru un baiat ...acum il ai dar dupa ce fac? te schimbi iar? sau daca va aparea alt baiat te vei schimba si pentru el?>>
Asta e parerea mea acum u faci ce vrei

| Gloria49 a răspuns:

Am facut asta si mi-am dat seama ca el ma placea de fapt cum am fost... depinde ce inseamna schimbarea aceasta. uneori e bine atunci cand e o schimbare n bine pentru tine alteori e doar o risipa de timp si sentimente. Mai intai asigurate ca se merita sa fci asta...

| iLov3pitik a răspuns:

Daca iti demonstreaza ca te iubeste cu adevarat, merita. Daca nu eu as zice sa nu te schimbi, asa o sa te ia de proasta si va crede ca poate sa te controleze cum vrea el.
Sper ca te-am ajutat.kiss

Întrebări recente