| TheHiddenSkulls a întrebat:

As vrea sa stiu ce ore se fac la profilul matematica-informatica. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florena26 a răspuns:

Eu sunt la mate-info am terminat clasa a 9-a, trec de la toamnă pe a 10-a și consider că e cel mai bun profil. Eu am avut 5 ore de matematică, 4 de română, 2 de programare (informatică), 1 de T.I.C, 2 ore chimie, 2 ore biologie, 3 fizică, 1 logică, 1 istorie, 1 geografie, 1 religie, 1 ed.fizică,muzică și desen (o săptămână una, o săptămână cealaltă), 2 de engleză, 2 de franceză. Îți recomand cu toată inima acest profil.
Succes!

| sierra1 a răspuns (pentru Florena26):

Ia mai gândește-te: nu cumva ai avut 1 oră de programare (informatică) și 2 de T.I.C?

| Florena26 a răspuns (pentru sierra1):

Nu, așa trebuia să avem, dar profa a spus că este mai importantă programarea decât T.I.C. Deci am avut 2 ore programare și una T.I.C.

| sierra1 a răspuns (pentru Florena26):

Cum cel ce a întrebat nu va fi colegul tău de clasă, spune-i că așa e doar la tine la școală, in rest spune-i că nu e așa ci: 2 TIC și 1 INFO

pa-pa și spune-i profei că nu e corect ce face!

| Florena26 a răspuns (pentru sierra1):

Dar scuză-mă că te întreb: de unde ști tu ce este corect? După părerea mea fiecare profesor știe ce e bine și corect pentru clasa lui.

| sierra1 a răspuns (pentru Florena26):

Profii (toți, inclusiv al tău) sunt OBLIGATI să predea ceea ce e trecut în programă și planurile cadru, nu ce consideră el/ea că trebuie sau nu!

"După părerea mea fiecare profesor știe ce e bine și corect pentru clasa lui." e doar păretea ta.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matematică și informatică

| Anon31241212 a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/mateinfo.htm

Gasesti acolo tot ce ai nevoie. Daca mergi la o clasa bilingva, mate info bilingv engleza vei avea 6 ore de engleza. (5+ 1 ora optional). Daca mergi la o clasa intensiv engleza vei avea 4 ore de engleza.
Succes!

| sierra1 a răspuns (pentru Anon31241212):

Cu o remarcă: religia poți să n-o faci (s-o ignori)