| Katalyn_8526 a întrebat:

SAlut TPU.As vrea si eu sa imi spuneti si mie un proiect de dirigentie cu tema Ne asemanam ne deosebim prin... Fundoi mare si gras celui mai bun raspuns :X

Răspuns Câştigător
| Zuzy a răspuns:

Persoana este individul uman inzestrat cu capacitatea de a ga ndi, simti si a actiona.
Fiecare persoana are propriile idei, convingeri si atitudini ceea ce ne face unici.In ciuda acestor fapte exista si asemanari intre persoane. In imprejurari similare oamenii reactioneaza, gandesc si se manisfesta asemanator.
Deosebirile intre oameni se clasifica in 3 categorii:
1.Fizica: aspecte care privesc infatisarea si constitutia oamenilor
2.Psihice: Aspecte legate de viata sufleteascaa oamenilor
3.culturale : aspecte legate de educatie profesie, avere.

5 răspunsuri:
| cretudaniel99 a răspuns:

Ne asemanam : suntem toti oameni, purtam haine, suntem toti in aceiasi clasa, suntem uniti
ne deosebim prin : haine, comportament, cumintenie, prin ce sintim, cum ne comportam, cum aratam fizic
plz fundoiul ala gras

| Katalyn_8526 explică:

BV ZuZy. Mai stii ceva tot de genul asta? mai trebuie ink 2 deastea.MS.

| Zuzy a răspuns:

Persoana este individul uman inzestrat cu capacitatea de a ga ndi, simti si a actiona.
Fiecare persoana are propriile idei, convingeri si atitudini ceea ce ne face unici.In ciuda acestor fapte exista si asemanari intre persoane. In imprejurari similare oamenii reactioneaza, gandesc si se manisfesta asemanator.
Deosebirile intre oameni se clasifica in 3 categorii:
1.Fizica: aspecte care privesc infatisarea si constitutia oamenilor
2.Psihice: Aspecte legate de viata sufleteascaa oamenilor
3.culturale : aspecte legate de educatie profesie, avere.

| Chrome_1943 a răspuns:

Fundaaa big grin Ne asemanam prin : calitati, trasaturi fizice, morale, etc.

Ne deosebim prin : comportament, temperament, etc... :d

Fundoooi :X

| YoppKidde a răspuns:

laughing ne asemanam si ne deosebim prin haine eu stiu incearca orice