| buraga a întrebat:

Prin ce e deosebim prin ce ne asemanam?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Deosebirea o avem in functie de mentalitatea fiecaruia si aspectul fizic, calitati si parti negative iar asemanarea e omenirea (suntem oameni chiar daca mai exista tigani si chinezi printre noi avem 2 labe - 2 maini si un cap).

| buraga explică (pentru mgtow):

Nu este bine alt ex.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Sufletul e la locul potrivit, alaturi de inima, indiferent de individ. Caracterul si faptele sunt insa cele care ne deosebesc. Mai e si asemanarea fizica si credinta, dar astea sunt in plan secund, intrucat omul este suma actiunilor sale. Ne deosebim si prin capacitatea de a nu judeca pe altii. Atunci cand vedem raul in cineva sa ne aducem aminte ca in lumina potrivita, fiecare suflet e curat. Restul e cancan.

| buraga explică:

Prin punct. semsibil laughing))))