| Play4Fun a întrebat:

cei care au pesti de acvariu imi spuneti si mie ceva...de cate ori trebuie sa le dau mancare la pesti pe zi. Am 13 pestisori si eu le dau dimineata si seara. Voi cum faceti?

4 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Ar trebui sa faci in asa fel incat sa aiba in permanenta mancare. Vor manca, cand le va fi foame.

| haiZI a răspuns:

3 ori pe zi si nu arunca multa mancare ca merge pe fund si numai trebuie sa o cureti.pesti sunt mai vioi si mananca mai repede deci nu le arunca pana nu mai pot manca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2 max 3 ori pe zi dar nu multa!

| barbie19 a răspuns:

Da, si eu am acvariu. Le dau mancare de doua ori pe zi, dimineata si seara. Cred ca e bine asa deoarece vad ca se simt bine.nu au nimic. Insa cunosc pe cineva care le da doar o data pe zi(saracii.cred ca mor de foamelaughing)
Parerea mea: da-le mancare de doua ori pe zi dar nu foarte multa(cica nu e bine) si curata-le acvariul si schimba apa cam o data la o saptamana. De asemenea, ai grija si la temperatura apei, nici prea calda, nici prea rece.