| Hahaha_5483 a întrebat:

cere joca farmerama plz ajutati-ma. cum pot cumpara tarc de tuns animale?

multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Trebuie sa aduni uneltele pe care ti le cere acolo. Ori le primesti drept cadouri de la alti utilizatori (care-ti sunt prieteni) ori atunci cand recoltezi le primesti, ori cuie, scanduri etc. :]

| mariusik2012 a răspuns:

Strangi unelte(recoltat sau cadouri) si te duci la atelier si dai "extinde" pe frizerie pentru angora sau frizerie oi...si frizeriile le pui peste cotet iepuri si respectiv staul oi (vezi sa nu fie xl sau xxl... mi se pare ca nu merge)

| vladtheripper a răspuns:

Ti le da de la un anumit nivel (incepe dupa 20 parca) si pe masura ce avansezi, ti se va permite accesul la atelierul din oras la mai multe. Fiecare atelier de produse (uns, muls, clocit, etc) corespunde pentru cate un ip de animal. Dupa ce ai strans toate resursele, dai la extinde, iar la ferma, upgradeul (ca asta este de fapt) trebuie asezat peste un grajd corespunzaor( de ex ciubul de clocit poate fi asezat numai peste cotetul de gaini, ca iepurii nu fac oua big grin). Gasesti mai multe informatii pe forumul principal de la farmerama in legatura cu nivelele de la acre sunt disponibile, costurile, etc. Noroc la produs tongue