| existential a întrebat:

Salut TPU,
Cum sunteti in aceasta prima zi din an?
Eu sunt putin dezamagit ca nu e Revelion si azi laughing Ma invatasem sa vad oameni veseli. Incet incet se revine la normal. Gata cu colindele, urarile, globuletele, vacanta... e an nou, dar revine monotonia veche.
Deci ce motive de sarbatoare mai avem?

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Azi a fost Sf Vasile...
Avem Crăciunul și revelionul pe vechi săptămâna viitoarehee hee

| existential explică (pentru Catrice):

Ah da. La un moment dat o sa fie si anul nou chinezesc. uraa

| Frank51 a răspuns:

Nu știu de alții, pentru mine fiecare zi are farmecul ei, și nu mă refer la sărbători. Trăiește clipa.

| Werrich a răspuns:

Trebuie sa facem din fiecare zi o sărbătoare.

| Mirel4412 a răspuns:

Bucura-te de fiecare zi ca esti in viata, nu stii daca maine dimineata mai deschizi ochii. Bucura-te ca iti da Dumnezeu zile sa te mantuiesti, multi n-au parte de placerea asta.

| SingleForOne a răspuns:

Motivele ti le faci, la fel si altii ar trebui sa le faca. In acelasi timp, intr-o anumita masura, le faci motive altora, la fel cum si altii ti-ar face motive tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ma bucur de noul an. Naiba știe ce ma mai așteaptă și asa a fost din rău în mai rău. 2020 covid, restricții, măști. 2021 tot la fel, dar m-am și infectat cu covid. Miros și gust care a venit înapoi ( complet) după 8 luni. Apoi aflu ca mama sufera de cancer. Oare mai am motive sa fiu fericit? Revelion a fost doar pentru unii, eu practic urmăream artificiile din pat.

| existential explică (pentru anonim_4396):

Mda nici pentru mine nu au fost ani buni ultimii. Sanatate tie si familiei tale iti doresc. Cine stie, poate anul asta se mai indreapta lucrurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru existential):

Mulțumesc, asemenea și ție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fain.
Urmează Boboteaza și Sfântul Ion.
Și de Sf. Ion se fac petreceri. happy

| Pnin a răspuns:

Mmm, angajeaza-te la un startup și o să vezi oameni veseli, energici și motivați mereu

| existential explică (pentru Pnin):

Si nopti nedormite... nu mersi.