| BloodAndBon3 a întrebat:

De ceva vreme ma enerveaza o eroare de la 'Romtelecom', ceea ce e ciudat, caci eu am net de la o firma locala.dar ma rog, treaba lor cu cine 'coopereaza' ei.
Pana atunci, poate o pot rezolva cumva...imi apare pe site-uri, aleatoriu si nu mereu. Cateodata da, cateodata nu. pe orice site, chiar si in loc de reclamele de pe site-uri (uneori e bine, cand e vorba de reclame :)) ).

In eroare (sau mai bine zis, notificare) apar urmatoarele :

Incarcarea acestei pagini a fost oprita din motive de siguranta. (numai de ei stiute )

A fost identificat trafic abuziv de la IP-ul dumneavoastra sau de la serverul DNS configurat la adresa de IP de mai sus. (cateodata apare, cateodata nu apare IP-ul )
Romtelecom nu este in niciun fel raspunzator pentru aceasta situatie. (m-as mira ).

Am si un link cu notificarea, sper sa-l puteti vedea :@

http://imageshack.com/a/img856/9910/y21o.png

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca este un virus pentru a suna la ei si a da bani. Romtelecom are numar gratuit pentru probleme de astea.

| BloodAndBon3 explică (pentru Salontanul):

Ma gandesc si eu ca este un virus, problema este alta. Am instalat, cautat si anihilat virusii cu mai multe programe antivirus. Am gasit vreo 6. 'cica'.
Toate bune si frumoase, vreo 2 zile nu mi-a mai facut probleme. apoi a aparut iar. Ba mai mult, mai am prieteni care sunt in aceeasi retea si au si ei problema asta. Banuiesc si ma tem ca e vorba de vreun virus in retea. :-s Nu as renunta la reteaua asta, merge foarte bine totul.

| Salontanul a răspuns (pentru BloodAndBon3):

Reinstaleaza Windowsul. Cauta altul de pe alt DVD. S-ar putea sa aiba un bug. Ia unul de pe un site curat: http://nib.ro/......ows-7-sp1/