| Gr3y3ras a întrebat:

Deci (fara deci), vreau sa va spun ca eu nu sunt tratat cu "respect" sa va spun asa. Adica, la sportul pe care il practic (volei) de 2 ani (vreau sa mentionez si ca sunt baiat) echipa de fete de la noi mi-a pus porecla "mamaliguta",desi nu joc chiar asa de rau, iar ceilalti colegi ai mei de echipa se baga in fata mea cand e vorba sa facem "atacuri" si ba chiar imi si iau mingea, si-mi zic ca sunt incepator... Imi puteti spune ce pot sa fac in privinta asta, adica sa fiu tratat mai cu respect?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Domnul Isus a spus:
"Si daca o casa este dezbinata impotriva ei insesi, casa aceea nu poate dainui." (Marcu.3:25)
Se poate spune si in cazul tau ca orice echipa dezbinata impotriva ei insisi nu poate dainui.
Spune lucrurl acesta tuturor. Spune-le ca si chiar daca tu nu ai mai juca, ei tot nu vor avea izbanda deoarece microbul dezbinarii se afla in ei; si ca daca nu ai fi tu acela care sa fie tratat in felul acesta, va fi altul.
Iar daca nu vor sa intealaga, paraseste-i; iesi din mijlocul lor. Muta-te chiar in echipa adversa.

0 răspunsuri:
Întrebări recente