| XDeiutzaX a întrebat:

Dupa cum stiti azi e ziua mamei si vreau sa ii fac ceva special cadou si sa o surprind...idei?
p.s. nu imi da'ti exemple de gen,, cauta pe de capul tau" caci m-am uitat si nu prea mi-a placut...sau sa ziceti,, fa si tu un origami"
Va rog sa imi motivati raspunsurile voastrehappy
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| FlorentynaAlexandra1971 a răspuns:

Ar trebui o felicitare in care sa scrii o poezie, dar ar fi mai bine ca poezii sa fie de tine scrisa de exemplu ca asta
``Fluturaş micuţ şi drag
Du-te la măicuţa-n prag
Şi-i şopteşte-ncetişor
Că mi-i dragă şi-o ador``
Da e bine si de pe net.Sau poti sa faci o felicitare care sa spuna ce simti despre ea de exemplu ca asta : ``Esti prima persoana care m-a vazut pe lume, esti prima persoana careia i-am dedicat primul cuvint, esti prima persoana care m-a tinut de mina cind am facut primii pasi, esti prima persoana care a stat langa mine cind m-am dus prima zi la scoala, esti prima persoana care suna doctorul cind ma imbolnaveam… Pentru tot si toate esti prima persoana din inima mea!`` P.S este compusa de mine. Mama ta va fi foarte bucuroasa si ar mai trebui un colie, bratara, cercel sau inel

4 răspunsuri:
| MIRUNAmyra a răspuns:

O felicitarte pe care sa scrii un citat de pe net, sau cauta pe internet cum sa faci o inimioara origami, cel putin eu asta am facut.Bafta!

| Razvanboss01 a răspuns:

O floareee, o felicitareeee, sa ii spui ca o iubescti, un bibelou da ceva de aici dar nu uita sa ii spui te iubesc si la multi ani.Asa o sa fie mandra de tine... funda/.

| denisaasined a răspuns:

Eu am adunat niste flori si am scris o felicitare cu poezia aceasta in ea:
Draga mama te iubesc,
Te-ndragesc si iti doresc,
O zi a mamei fericita!
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| ROby78900 a răspuns:

Poti sa ii scrii o poezie(daca iti place sa scrii) poti sa o desenezi pe o foaie si sa scrii Te iubesc, mama sau sa ii compui un cantec ( romana sau engleza) sau poti sa ii faci o felicitare.
Bafta