| Lavinia555 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste carti frumoase si interesante de citit pentru clasa a VI-a (a 6-a)?

6 răspunsuri:
| Cionut94 a răspuns:

Nu este de clasa aVI-a dar iti recomand "Cel mai iubit dintre paminteni" Marin Preda.O carte interesanta si zic eu ca merita citita.

| deeandutza a răspuns:

Pentru a 6 a nu prea stiu, mie nu imi plac basmele cu printese si numai stiu ce, dar iti recomand Poezi, de Vasile Alecsandri sau in cazul in care nu iti place si vrei ceva mai palpitant saptamana trecuta am citit volumele „Jurnalele vampirilor " 1 2 3 4, nu e chiar asa de infricosator, dar e foarte palpitant, sper ca te-am ajutat.

| Ashadow a răspuns:

O crima aproape perfecta-Haralamb Zinca

| Gimyx a răspuns:

Jules Verne Doi Ani de Vacanta
Jules Verne 20000 de Leghe Sub Mari
Harriet Beecher Stowe Coliba Unchiului Tom

| Manyna a răspuns:

Ion Creanga-Amintiri din copilarie
Amzea Pellea - Sa radem cu Nea Marin
Angela Sommer-Bodemburg - Micul vampir
Hector Melot-Singur pe lume

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Jurnalul unui pusti sau jurnalul unei pustoaice e fain.Pa,pa