| bogdybogditzu a întrebat:

Imi puteti spune avantajele si dezavantajele root-ului. As vrea sa imi fac root, dar am auzit multe zvonuri cum ca pierzi garantia telefonului si altele. Ma puteti ajuta? Acord funda!

Răspuns Câştigător
| NakaTaka a răspuns:

Ba nu o pierzi. Am facut root pe Huawei u8180, iar dupa l-am dus la centrul Orange, de unde l-am luat ( ca nu ma putea suna nimeni), si am folosit garantia pentru asta. E foarte bine sa dai root, deoarece poti folosi orice fel de actiuni in "radacina" telefonului.

3 răspunsuri:
| Al3xAndraa97 a răspuns:

Eu am facut odata root si mi-am scricat telefonul. l-am dus peste tot la reparat si nu s-a mi putut face nimic, in plus daca ai garantie o pierzi. fundita?

| Al3xAndraa97 a răspuns:

Si avantaje nu exista. este o prostie root-ul. lasa telefonul asa cum e

| bogdybogditzu explică:

L-am root at, nu mi s-a stricat, si sunt multe avantaje