| ProSniper a întrebat:

imi puteti spune niste povesti de groaza(nu site-uri)cele mai infricoasatoare povesti stiute de voi.
Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| SLS a răspuns:

Bloody Mary este o fantoma sau o vrajitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune ca ea apare in oglinda atunci cand numele ei este rostit de 3 ori,deseori acest ritual fiind facut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai soune ca de obicei,cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca. Aceasta legenda ne spune ca Mary era singura la parinti,tatal ei fiind doctor. Intr-o noapte a gasit-o cu ochii deschisi si fara sa respire. La miezul noptii a sapat o groapa in gradina si a pus-o pe Mary in sicriu si a ingropat-o, iar tatal ei a pus un bat si a legat un clopotel cu o sfoara. Mary a tras de sfoara si clopotelul a inceput sa bata, dar nimeni nu a auzit-o. De dimineata cand tatal ei s-a dus la mormantul ei din curte a vazut batul si clopotelul daramat si a inceput sa sape. Cand a deschis sicriul, Mary era moarta si avea mainile pline de sange, dar nu mai avea unghii, ele erau prinse de capacul sicriului pe interior.

| ProSniper explică (pentru SLS):

Buna poveste, mersi!

1 răspuns: