| The4Ever a întrebat:

Imi puteti spune si mi-e cum pot invata eficient la materiile la care nu prea sunt atras(ex: Romana,istoria, biologia)?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| aXandra a răspuns:

Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar dacă nu ești atras degeaba. Mai bine te concentrezi pe ceea ce-ți place decât să pierzi timpul cu materii plictisitoare.

| The4Ever explică (pentru aXandra):

Stiu si m-am gandit si eu la asta ca imi pierd timpul, dar ei bine eu trebuie sa am medie mare la toate materiile daca vreau sa ajung unde mi-am propus si in plus, la Romana e cam obligatoriu de invatat ca e la fel de importanta ca Matematica.

| aXandra a răspuns (pentru The4Ever):

Mai exact ce-ți place și nu-ți place să faci, la asta trebuie să te gândești. Iar la română unde trebuie să-ți exprimi o opinie care nici măcar nu este a ta, nu văd rostul. Gândește pentru tine, sunt de acord că-ți trebuie medie mare, dar asta nu e suficient...