| xdata a întrebat:

inainte sa ii dau reset la modem descarcam cu 1.2 mb si acuma descarc cu 300 de kb. de ce?

2 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Depinde de unde descarci, câți seederi ai, dacă mai folosești netul în timpul descăracatului, dacă descarci mai multe fișiere în același timp... deci nu e neapărat de la modem.

| mircea22b a răspuns:

Ambele viteze sunt mici. Presupun ca ai ADSL si linia e cu zgomot. Descarcatul nu e o metoda de masurat rata conexiunii. Incearca asta: http://www.speedtest.net/