| EmiliaSd88 a întrebat:

mi.am luat acum cateva zile photoshop cs6 si nu prea stiu sa il folosesc momentan. Dupa ce termin si salvez un desen pot sa il deschid doar cu photoshop, cum sa il fac sa se deschida normal ca celelalte poze? Am incercat sa dau la proprietati si am dat sa se deschida cu vizualizator foto windows dar dupa imi arata ca nu se poate deschide. Dau funda!

5 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

Dupa ce dai "Save as", jos in fereastra care se deschide poti sa alegi formatul imaginii!

| MudvayneMurderer a răspuns:

Trebuie sa il exportezi, cu extensia.png.bmp sau.jpg. Exportarea se face accesand meniul File > Export.

| Tiayth a răspuns:

Dai File -> Save as -> pui numele si alegi JPEG din lista

| EmiliaSd88 explică (pentru Tiayth):

Imi dai te rog id-ul tau? As mai avea cateva intrebari despre photoshop, daca vrei

| Tiayth a răspuns (pentru EmiliaSd88):

Id-ul nu il las aici dar daca ai facebook cauta Simba Revinfilms si vorbim acolo