| TrestiiChestii1977 a întrebat:

problema mea este urmatoarea, sunt clasa VIII si nu as vrea sa merg la banchet fiindca, parerea mea este mai scump, adica alt prieten de aceiasi suma a inchiriat 3 limuzine, iar noi nu am facut nimic special si totusi costa foarte mult, credeti ca daca nu voi merge colegii mei vor spune ceva? Ce s-ar intampla daca nu as merge

4 răspunsuri:
| NoctisFive a răspuns:

E problema ta daca nu mergi, nu a lor. De ce te-ar interesa ce spun altii despre tine?

| TheSpell a răspuns:

Voi faceți banchet sau nuntă? gizăz.
Eu zic să faci ce vrei, oricum după finalul clasei n-o să-i mai prea vezi pe colegi, fiecare își vede de drumul lui, iar dacă întradevăr ai prieteni în clasa aia, vor înțelege că nu vrei să mergi.
Eu am fost și sincer, mi-a părut rău. Deci ideea e că dacă nu vrei, decât să mergi și să nu te simți bine mai bine stai acasă.
Îți dai seama că vor spune ceva, dar asta tot pentru binele lor, cu cât vin mai mulți, cu atât mai bine, nu insistă pentru că ei te vor neapărat acolo.
Baftă la examene!
Nu te mai gândi la chestii neimportante.

| LordEgo a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu vrei sa mergi, pur si simplu nu mergi... Tot ceea ce se va intampla e ca vei economisii niste bani. Si nu trebuie sa.ti pese de ce zic colegii, asta daca nu cumva esti prea "fetita" sa zic asa. In concluzie, nu vrei sa mergi, nu mergi...nu se intampla nimic.winking

| Tavi466 a răspuns:

Vorbeste cu colegi si diriginta/tele tau puneti toti cate 20 de lei si luati bere si de un gratar