| dragos21351513 a întrebat:

Scuzaţi dacă am greşit categoria.Deci:
Am 12 ani şi sunt in clasa a VII-A.Un băiat de la mine din clasă se crede cel "mai tare la bătaie".În fiecare zi,el se ia de mine,fără un motiv anume.
Astăzi a vrut să mă bată pentru că l-am spus profesoarei de francă', că arunca cu guma în clasa. Când s-a sunat de ieşire a venit la mine şi mi-a zis că mă v-a bate.Eu am început să plâng şi să mă duc la profesorul de Regilie.
Nu ştiu,am o fire prea emotivă,sunt prea fricos.
Dacă eraţi voi în locul meu,cred că voi săreaţi şi-l băteaţi.
Îmi este frică să dau cu pumnul,pentru că: Vai Doamne vine cu fratele său şi mă omoară în bătaie.
Deci,ce aş putea face să fiu mai tare la bătaie şi mai "şmecher", să nu-mi mai fie aşade frică să-i lovesc pe cei care se cred mari şi tari.
Mulţumesc.Deci,sincer nu vreau să vă bateţi joc.
Şi scuzaţi din nou categoria.

10 răspunsuri:
| CatEyes28 a răspuns:

Il ignori, nu-i mai dai atentie si vorbesti cu dirigintele sau cu parintii.winking

| gingergirl1 a răspuns:

Violenta nu ajuta! Mai bine discuta cu parintii tai sau cu doamna diriginta!

| xBro a răspuns:

Eu daca eram acolo m-a luam cu el la bataie [ fiindca eu nu dau inapoi la nimic ] tu daca esti asa mai fricos sa zicem discuta cu parintii tai cu domnul/doamna diriginta sa faceti la un fel cu acel tip violent, de exemplu sa-l exmatriculeze sau sa il lase repetent, Toate cele bune!

| Kristinx7 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa recurgi la violenta... daca el se crede mare si tare o sa-si gaseasca intr-o zi nasul' stai linistitlaughing...dar tine minte de la mine ignoranta doare cel mai tare, e mai presus ca toate, deoarece ea ajunge acolo unde trebuie....si nici un paracios nu este bine sa fi, caci te vor ura toti colegii...pur si simplu "IGNORANTA" este cea care te va ajuta...winking

| EddyEnergyStar a răspuns:

Daca poti, comenteaza la el, fa-te mai smecher.
Sincer, eu cam asa as proceda mai ales daca ai si prieteni foarte buni in clasa...ei te apara.Ex: Eu, de la o vreme veneam la scoala cu o sapca d'aia smechera de repar(de la monster energy)(si acum vin cu ea)si colegii au inceput sa se mai apropie de mine, cum se lua vreun barosan de mine, ei veneau si se luau de el...si ma aparau.Si fa-ti cati mai multi prieteni,(si de la alte clase)mai mari,si atunci nu stiu daca se va mai lua chiar asa de tine, sau, ca sa nu mai intri in contact cu el, nu-l para sau nu vorbi despre el, nu-l baga in seama.Sau du-te la profesori/directori.(daca tu te duci mai mereu la director el va lua masuri)
Si bafta si mult curaj, sper ca te-am ajutat

| EdiC a răspuns:

Sincer si eu sunt cam asa ca tine mai emotiv isi cam bate lumea joc de mine ca sunt mai scund dar eu nu ii bag in seama pot zice ce vor eu imi vad de treaba mea si in legatura cu bataia incearca sa te impietenesti cu el sa glumesti si sa te bagi in seama cu el sau nu stiu incearca sa nu vi tot timpu in banca ta sa inveti incearca sa mai iesi pe afara sa te ma duc pe langa ceilalti sa ii faci pe ceilalti din jurul tau sa rada. deci sper ca te-am ajutat si bafta si prinde si tu mai mult tupeu!

| a1sxD123 a răspuns:

Mno deci u nai pe nimeni sa vina cu tine daca ala se tot lauda ca vine cu frateso? mno daca crei sa fi mare va asa cand se suna sa iesiti afara daca acasa iesi inaintea lui asteapta dupa colt si ai sarit pe el si ii dai nu sta pe ganduris idaca vien frateso fugilaughing

| tarceabia a răspuns:

Nu il baga in seama

| INNA23 a răspuns:

Ar trebui, sa nu mai iti fie frica.
S-au, ar trebui sa te duci la director.
Sau spune-le parintilor.

| pariucuviata123b a răspuns:

Pai ai putea sa : iti faci o freza mai smechera(ciufulita), da iti pui blugi, tricou cu ceva de culoare mov, sapca luata de la H and M. Puneti niste casti mari la gat. Puneti o