| LupulDinPadure a întrebat:

scuze de categorie.Cum pot sa-mi conving parintii sami ia un laptop la 2400 lei, trebuie sa metionez ca eu nu le cer mai nimic niciodata dar acum am vazut ca colegii au laptopuri faine...

Si ma oftic ca mai singurele lucruri valoroase pe care mi le au luat au fost un calculator din 2006 nu-i cine stie ce, bunicel sa-i zic asa si un ps2 si telefon cu touch oricum... asteas vechi pentru ca eu nu prea cer lucruri odata la 2 ani mai cer un lucru valoros sa-i zic asa.Nu ca am sta prost cu banii stam normal e bine ne descurcam.

Ei au zis ca peste 1 ani s-ar putea sa-mi iei un laptop pentru ca intru la liceu, dar va rog mult cum fac sai convig samil ia mai repede.

Trebuie sa metionez ca nu vreau sa iei neaparat din banii lor am banii mei suficienti pentru laptop si mai bine...As fi de acord sa mi-l cumpar eu sau sa puna si ei restul asta numa intereseaza.Problema e ca ei nu vor sa ma lese nici pe mine sa mi-l iau din banii mei. Spun ca am deja pc si ca acum n-am nevoie de laptop.

Sunt total de acord dar totusi vreau sa-l iau mai repede de 2 luni tot le spun dar nu asculta.Va rog dati sugestii cum sa vorbesc cu ei sa le explic ca chiar vreau laptopu ala! FUNDA MARE!"!

5 răspunsuri:
| AresLusitani a răspuns:

Greva foamei e singura solutie

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru AresLusitani):

Hai ca asta a fost tare! da cine stie ce parinti o mai avea si asta de l-o lasa naibii sa moara de foamelaughing

| Mahmurul20 a răspuns:

Salut hmm eu zic sa ai rabdare si sa mai incerci sa insisti pentru ca asa sunt parintii...

| Lar_Larry_2000 a răspuns:

Eu zic sa-i convingi ca este mult mai bun ca pc tau.
La mine merge mereu