| alexboss5555 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte(sau mai multe) de genul Lord of the Rings, Winnetou, Robin Hood sau orice carte de gen aventura, actiune, SF.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand ciclul Dune de Frank Herbert, ciclul Fundatiei de Isaac Asimov si ciclul Amber de Roger Zelazny. Daca o sa cauti pe ro.wikipedia.org, pe cei 3 autori, o sa gasesti si alte carti, toate sunt foarte bune. De asemenea poti cauta si alti autori, cu Lista de autori si alegand apoi genul. Numai bine!

1 răspuns:
| luliluli a răspuns:

Iti recomand Urzeala tronurilor.