| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca exista un fel de culegere pentru clasa a 7-a in care sa fie date problemele si dupa sau la sfarsit rezolvarea completa? FUNDA!(sa precizati editura si autorul)!

Răspuns Câştigător
| nico44 a răspuns:

Buna! eu am folosit anul' trecut (in clasa 7) culegerea aceasta : editura ''clubul matematicienilor'' autori: ''ioan balica marius perianu dumitru savules'' si un fel de titlu ar fi matematica pentru clasa a VII - a. aceasta editura o folosesc si acum intr-a VIII si celelalte clase din scoala folosesc aceeai editura. SUCCES! spre ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Editura SIGMA autor: Cristian Smarandache

| BlueButterfly35 a răspuns:

Nico44, culegere cum ai zis tu am si eu happy