| meastylin a întrebat:

sunt confuza pentru ca imi place un baiat pe acel baiat il cheama paul ne stim de cand eram mici si acum il plac mult nu stiu de ce si cum dar sa va zic o mica faza : eram pe afara cu prietena mea Diana si o venit tudor si paul... dupa tudor o enervato pe Diana, si paul statea langa mine si eu am zis ca nu mai vreau sa-i fiu bodyguard la Diana si el o zis ca ma ea el, si dupa eu am zis ca bodyguard?, si el o zis nu ca bodyguard ci ca ma place :d si dupa am fost pic socata dar si el stie ca il plac dela o prietena, va rog ajutati-ma cu un sfat ce trebuie sa fac e o problema importanta si cel care ma ajuta primeste funda

Răspuns Câştigător
| NuCredd a răspuns:

Iesiti impreuna o data, dar doar voi doi. Si plimbati`va pe undeva unde sa nu va intalniti cu alti prieteni sau persoane pe care le cunoaste`ti. Si daca chiar te place te va intreba daca si tu il placi, sau va incerca sa te sarute. Daca nu face asta, nu inseamna neaparat ca nu te place, ci doar ca e timid, deci fa tu primul pas. Spune`i, sincer, si explica-i ceea ce vrei tu de fapt.

Succes. :*

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa il confrunti pe paul si sa il intrebi daca a vorbit serios atunci.

Stie ca il placi oricum asa ca poti sa ii spui ca nu vrei sa ajungi sa fii ranita.

Gandeste-te cum a spus si @bbby10, ca daca nu va merge relatia de iubire vei putea pierde prietenia lui.

Noi oamenii avem lipsa de autenticitate.

Si daca lucrurile nu vor merge bine, apoi te va evita.

Ia o decizie. Se merita sa traiesti ceva frumos cu el stiind ca oricand se poate termina sau ramaneti prieteni.

Eu unul as risca oricand o prietenie pentru mai mult. Dar asta sunt eu.

Ia o decizie.

Daca tu esti dispusa sa risti confrunta-l.

Fii sincera cu el si roaga-l sa fie la fel.

Sa iti spuna exact ce simte pentru tine.

| kamael a răspuns:

Ce te faci daca citeste paul ce-ai scris tu aici?laughing

| Bacemi a răspuns (pentru kamael):

Ar fi cel mai bun lucru posibil pentru ea. Oricum trebuie sa fie sinceri unul cu altul. Alta varianta nu este. Fara sinceritate oricum se va spulbera totul, fie ea relatie de prietenie sau iubire.

| bbby10 a răspuns:

Buna. Presupun ca tu vrei o relatie cu el. Nu e nimic rau in asta. Dar inainte de asta, gandeste-te bine la urmatoarele lucruri: Te place si el? sau doar se joaca cu tine stiind ca tu il placi. Esti dispusa sa pierzi prietenia dintre voi? ce vreau sa spun este ca, in caz ca relatia nu merge si ajunge-ti la despartire, sunt mici sansele sa mai fiti iar doar simpli prieteni.

Daca te-ai gandit bine la lucrurile astea si consideri ca merita sa incerci, atunci dai drumul. Nu se stie niciodatatongue