| zuzu_6188 a întrebat:

Salut TPU; uitati...nu vreau sa fac nici un fel de reclama,dar vreau sa va intreb daca ati cumparat masina de cusut "sew whiz" (de la teleshoping) si cum vi se pare? As vrea sa incep sa imi croiesc propriile mele haine pentru ca nu gasesc nicaieri tipul de haine care-mi place,iar cand le gasesc le gasesc pe net sunt prea scumpe -_-",asa ca m-am decis sa-mi fac propriile haine,dupa cum i se face reclama pare masina de cusut ideala, dar dupa cum stiti multe dintre reclamele de la teleshoping sunt mincinoase si as vrea o parere al unui cumparator al acestui produs pentru ca nu vreau sa dau 200 lei degeaba thinking
Sper ca cineva sa vada postul si sa ma ajute X3

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kesepian a răspuns:

Eu am cumpărat-o de la ShopU... inclusiv în instrucțiuni scrie că e pentru cusut haine la păpuși, ursuleți, etc. E atât de firavă, de mică... nu are funcția de cusut înapoi. Eu am returnat-o și o consider în continuare o jucărie.

| zuzu_6188 explică (pentru kesepian):

Aha.Deci inca un "thump down" pentru masina asta de cusut,din moment ce atat de multa lume este impotriva ei,imi este clar ca acest lucru nu se intampla degeaba...ok,deci nu o voi cumpara,voi strange,probabil,bani pentru una noua si scumpa,dar care sa merite banii sau voi imprumuta una de la rude laughing what can I say, I'm a cheapskate and I'm proud of it *kidding, of course*, anyway, have a nice day X3

| kesepian a răspuns (pentru zuzu_6188):

Zuzu, la Kaufland este reducere la masina de cusut AEG. Pe Amazon si Ebay, masina costa 120 lire. Este foarte buna si merita acei bani (370 lei) pentru ca restul masinilor (Singer, Brother) incep de la 500 lei... Bafta! Apropo, pe forumurile de lucru de mana, am gasit topicuri si mesaje multe despre faimoasele masini de cusut mini, toata lumea e super dezamagita de ele.

| zuzu_6188 explică (pentru kesepian):

Aha,mersi pentru informare, deci clar fara masini mini.Masina AEG de la Kaufland costa atat din pricina sarbatorilor, sau o super-reducere, ceva de genu'?
Mda...acum chiar mi-ai dat de gandit,pentru ca nu costa atat de mult nu mai stiu ce sa-i rog pe ai mei sa-mi ia de Sf Nicolae si Craciun[o combinatie de bani laughing ],pana acum am zis ca vreau niste casti wireless pentru ca mereu mi se rupea mereu jack-ul, dar acum nu ma pot hotara O.O
O sa ma mai sfatuiesc eu cu multa lume pana sa iau decizia finala, dar oricum multumesc mult pentru informare, aaa si daca mi-ai da unul sau doua dintre acele forumuri de lucru de mana m-ai ajuta foarte mult, mersi inca o data.

| kesepian a răspuns (pentru zuzu_6188):

Forumul este www.lucrudemana.com
Masina costa peste 100 lire pe Amazon. Kauflandul o are la reducere.
Eu am luat-o si sunt foarte multumit de ea. Merită!

| zuzu_6188 explică (pentru kesepian):

Mersi pentru feedback, o sa ma interesez mai mult de ea X3

| kjsdkgsefkfkgdf a răspuns:

E cea mai buna alegerelaughing

| zuzu_6188 explică (pentru kjsdkgsefkfkgdf):

Serios...sau spui in gluma? Chiar as avea nevoie de sfaturi serioase asa ca te rog sa fi sincera in legatura raspunsurile date.
Have a nice day happy

| Eugen_Valentin_Alexe_1986 a răspuns:

Masina de cusut 85 ron o gasesti aici www.shopU.ro la un pret mult mai mic si ai garantie 12 luni. Sper sa te ajute raspunsul acesta

| zuzu_6188 explică (pentru Eugen_Valentin_Alexe_1986):

Multumesc pentru propunere, deocamdata eu nu stiu sa evaluez o masina de cusut dar o sa rog pe cineva care stie, oricum multumesc mult happy

| vasipop a răspuns:

Buna eu am avut o astfel de masina dar nu face nici doi lei...la asa pret asa calitate, pana la urma mi-am luat una de pe decusut.ro sunt ff multumit

| zuzu_6188 explică (pentru vasipop):

Multumesc mult, cu alte cuvinte...nu merita cumparata, multumesc pentru sfat happy

| Viorica71 a răspuns:

Mi-am luat si eu masina ieri, am dat pe ea 260 lei,dar nu isi merita banii, nu poti sa faci nimic cu ea, este foarte mica si fara putere! In pachet trebuia sa fie si un asa zis robot de bucatarie, dar am primit un tocator de legume! Eu l-am luat de la TopShop, cel original.Deci reclama este sufletul comertului.Nu va luati dupa TopShop! Sunt dezamagita.