Întrebare recomandată | lorenna_8112 a întrebat:

Cine ma ajuta? daca stie cineva sa imi spuna cum se pune ata in masina de cusut portabila gen sew whiz asa micuta,vreau sa invat sa cos la masina si nicicum nu reusesc sa pun ata corect, sau daca stie cineva vreun site cu instructiuni de folosire a masinii il rog sa ma ajute, multumesc

9 răspunsuri:
| aura3fan a răspuns:

Buna, mi-am luat si eu aceasta masina de curand, dar firma nu a dat si niste instructiuni. Am apelat la cineva care se stie la masini de cusut si mi-a aratat cum se pune ata insa eu nu reusesc sa pun papiota de jos. Cea de sus e simplu, se baga ata in ac din exterior spre interiorsi apoi se trece prin crapatura aceea de la piciorus spre stanga.

| Pfase_Pfase_1992 a răspuns (pentru aura3fan):

E simplu o scoti afara ii pui capacelu transparent si atunci cand incepi activitatea se trage ea singura.

| Pfase_Pfase_1992 a răspuns (pentru aura3fan):

Ce e rau ca se termina repede bateriile, si atunci esti obligat sa-ti cumperi adaptor.

| aura3fan a răspuns (pentru Pfase_Pfase_1992):

Da, eu mi-am luat si adaptorul ca m-am gandit ca va fi greu cu bateriile. Am reusit si am gasit si solutia la problema cu ata. A fost greu pana i-am dat de cap. Orium sper sa ma descurc sa cos mi se pare o treaba interesanta. Daca doresti sa vb mai mult despre croitorie aur_fan@yahoo.com e id-ul de mess

| lorenna_8112 explică:

Dar tot nu mi-ati spuns cum se baga ata la masina de cusut...

| Pfase_Pfase_1992 a răspuns:

Draga mea, e simplu il lasi liber scos afara si el soase atunci cind incepi activitatea

| Pfase_Pfase_1992 a răspuns (pentru Pfase_Pfase_1992):

Si inca ceva bateriile nu tin mult, sa nu te speri, oricum iti trebuie un adaptor

| Filea_Madalina_1991 a răspuns:

Buna ziua! am si eu o masina de cusut portabila sewing machine si am probleme cu ea! nu imi scoate ata si nu coase...ma poate ajuta si pe mine cineva? va rog frumos ca mi-a scos peri albi in cap

| VerutzaVera a răspuns (pentru Filea_Madalina_1991):

Ai rezolvat problema? ajuta.ma si pe mine ca am aceeasi problema