| Arisu a întrebat:

Salut, TPU, va rog sa ma ajutati.am o pisica mica si asa vrea sa-mi dati exemple de nume pentru ea... ea este de culoare neagra pe spate si la burta alba, multumesc, fuunda!

Răspuns Câştigător
| AdeNoid a răspuns:

Kitty
Fluffy
Botik
Pufu
Mitzi
Fulgusor
Miaunika
Zumzi
Milka
Sper ca te-am ajutatwinking
si sper sa iti placa numelewinking

6 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

1. Neko (inseamna pisica in japoneza)
2. Miki (primul lucru care mi-a trecut prin cap)

| nykymyky a răspuns:

Asia
Alma
Alissa
Alice
Ariel
Amy B
Betty
Bella
Bitzi
Bonnie
C
Cici
Candy
Carrie D
Darling
Daisy
Dora
Doris
E
Emy
Ella
Elma
Exi F
Fluffy
Fifi
Fanny
Flippy
H
Honey
Hanny J
Joke
Jasmin
Jody
K
Kelly
Kim
Kara
Katie
Kari
Kiri
Kiss L
Lady
Loony
Lilly
Linda
Lolita
M
Maddie
Mitzi
Mitzuca
Minnie
Missy
Miss
Mika
Miska
Misha
Masha
Mara
Merry
Mary
Mandy
Mara
Mommy N
Natty
Nanny
Netty
Nona
Nora
Nini
Niki
P
Pisi
Pisuna
Pissy
Pussy
Puss
Pisa
Pony
Pam
Paty S
Sissy
Samy
Suzy
T
Tanja
Tamy
Tassy
Tony Y
Yam-yam
Yummy
Z
Zigy. funda te rog

| 3v3LyNuK a răspuns:

Daca e pufoasa poti sa-i spui Puffy daca nu Sara, Negrutza, Kitty, Lissy sper ca ti-am fost de ajutor pls fundita?puppy dog eyes

| tecurex a răspuns:

Dupa descriere este o corcitura de birmanez la pisicile din aceasta rasa le creste parul lung si pufos, asa ca daca este baiat spune-i Pufu iar daca e fata cool ar fi sa iei numele tau al mamei tale sau al celei mai bune prietene si sal alinti ( gen Ana - Anitza, Anishoara)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neastamparici
negrisoara:))
pisoias:X
rita:))) este de fapt nume de catelusa
mioara:)) daca era alba, oita
este neagra pai sa vedem, cam dificil nu am avut niciodata pisici, matusa mea avea dar le punea nume precum tincuta, tigruta, balana:))) sau mai stiu pe unul care le punea la caini nume de personaje de desene animate tom, jerry ( iar jerry era mai mare decat tom), scooby etc., poti sa-i pui de exemplu contesa ( asa o chema pe pisica din pisicile aristocrate):)))
s-au mai simplu uitate pe lista asta: http://www.pisici-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-Pisici-6.html

:*:*:*:*

| bbubby a răspuns:

Pufy,cocolino,tanu,peticel,fulga,tabi,tanu