| Jango a întrebat:

Trec direct la subiect: Mi-am luat de curand un acvariu am doi pesti xipho si 2 guppy. Printe multe altele mi-am luat si un filtru. Dupa parerea mea filtrul are un jet prea puternic, problema este ca nu am cum sa reglez puterea jetului, sa cumpar alt filtru sau imi puteti sugera o solutie ca sa reglez puterea jetului? (acvariul are 25 de litri) Multumesc!

2 răspunsuri:
| Jango explică:

As mai avea o intrebare de cate ori sa le dau de mancare pestilor? unii mi-au zis o data altii de doua... (le dau fulgisori)

| Claudiuu7 a răspuns:

Daca nu vrei sa schimbi filtrul incearca sa pui niste plante langa el pentru a nu afecta pestii daca tu crezi ca filtrul este prea puternic.si in priviinta mancarii parerea mea este sa le dai de 2 ori pe zi, dar in cantitati mai mici. daca le dai mult ei mananca, dar pot pocni, asa ca da-le in masuri potrivite. sper ca ti-am fost de folos!