| Liviu321 a întrebat:

Urmeaza sa plec in Grecia saptamana viitoare timp de 8 zile. Cati bani "de buzunar" ar trebui sa imi iau? Eu nu sunt o persoana cheltuitoare dar nici nu vreau sa tin de bani.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 6-7 euro iti iei un gyros si o bere.

La fel cum poti da si 40euro pe o masa buna la restaurant... Asa ca depinde de tine.

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns:

2000, 3000 lei cred ca ar fi de ajuns.

| Alexandru197 a răspuns:

Depinde ce gusturi ai tu acum. Nu stiu ce sa spun mai exact. Eu te-as sfatui sa iti iei la tine in jur de 3000-4000 de lei, cum am spus depine ce gusturi ai tu acum, ce feluri de mancare iti place si poate ai vrea sa iti cumperi vreun suvenir.

| mgtow a răspuns:

1000€ ajung

| MihaelaDart a răspuns:

Depinde în ce zona a Greciei vei merge, fiecare parte a țării au preturi diferite. Daca vei merge la Salonic ori în peninsula Halkidiki, un gyros costa in jur de 3-4 euro, o bougatsa 1, 50-3 euro, sucuri 0, 50-4 euro, băuturi alcoolice 1, 50-5 euro sau mai mult depinde ce preferi sa consumi. Daca vrei și ceva suveniruri sau haine, cu hrana un 50 de euro/zi de buzunar e ok.