| teodorus a întrebat:

vreau sa merg maine in predeal. Stie careva cum e partia acolo? e zapada? e teleschi sau cabina? si cat costa o cartela pentru teleschi sau cabina...

Mersi.

4 răspunsuri:
| danutzsan a răspuns:

Este superb, zăpadă cîtă vrei

| roksy a răspuns:

Predeal, Urcare telescaun 10 RON 6 RON
Coborare telescaun 10 RON 6 RON
Urcare si coborare telescaun 18 RON 10 RON
Urcare teleschi 1, 2 sau 3 5 RON 3 RON

CARTELE PE PUNCTE
10 puncte 45 RON 39 RON
20 puncte 75 RON 45 RON
30 puncte 110 RON 63 RON
60 puncte 220 RON 132 RON
Garantie CIP card 20 RON
O urcare sau coborare cu telecabina anuleaza 2 puncte
O urcare sau coborare cu telescaunul anuleaza 2 puncte.
O urcare sau coborare cu teleschiul anuleaza 1 punct.
uite cateva detalii http://www.tourismguide.ro/x/partii_de_ski_predeal/ si poze http://www.tourismguide.ro/......redeal.php sper ca ti-am fost de ajutor;)

| Teooo a răspuns:

Eu am fost anul trecut la Predeal si voi merge si anul acesta.Partia este foarte mare, fiind pe nivele de dificultate. Exista si teleschi si telescaun, dar sincera sa fiu nu stiu pretul deoarece nu sunt schioara profesionista si nu am mers cu ele.Am urcat doar cu telescaunul odata sa vedem cum e pe acolo, dar nu mai retin pretul, dar stiu ca era un peisaj superb happy. Deasemenea exista inca un mini-teleshi (baby-lift ) care nu te urca foarte mult si este perfect pentru incepatori. Propietarul pensiunii mi-a spus ca este zapada. Eu voi pleca peste o saptamana si sper din tot sufletul sa fie.

Răspuns utilizator avertizat