| Raul199612 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca ati folosit vreodata metoda de inalbire a dintilor Cu Bicarbonat de Sodiu si Lamaie sau cu Argila si Lamaie... Daca da imi spuneti si mie cum ati aplicat-o pe dinti?

Funda!

4 răspunsuri:
| Răzvi4Deni a răspuns:

Am folosit metoda cu bicarbonat de sodiu si lamaie.
Dar se aplica doar o data pe saptamana, deoarece poate ditruge smaltul.
Amesteci bicarbonatul cu lamaia, si pur si aimplu te speli pe dinti cu acea substanta.
Rezultatele vor fi vizibile.

| Biancutzika a răspuns:

Cea cu bicarbonat si lamaie. Pui pe dinti si dupa folosesti periuta ca si cum te-ai spala normal. Operatiunea asta o faci doaro data pe saptamana maxim 2
Funda?

| Calin_Evelina_1993 a răspuns:

Eu folosesc bicarbonat direct pe pasta de dinți de pe periuța. Are efecte, recomand.

| Maxim_Petru_Si_Atat_1990 a răspuns:

Cea cu bicarbonat si lamaie am luat-o pur si simplu cu degetul si am aplicat-o pe dinti (asa arata si intr-un clip)