| SaphyreGod a întrebat:

Am și eu o nelămurire legată de pariurile sportive. De ceva vreme, bag bilete la pariuri, la superbet. Încă nu am împlinit 18 ani, dar pun pe altcineva major să-mi pună biletele. Din moment ce stau departe de această casă de pariuri, m-am gândit să vorbesc cu tata să-și facă un cont la superbet și să parieze pe net, să nu mai stau să fac naveta până în oraș. Chestia este că tata nu este de acord cu asta pentru că el crede că luăm țeapă, având în vedere că oferă informații personale cu privire le crearea contului și depunerea banilor. Am încercat să-l conving că nu-i așa, dar nu m-a ascultat. De asemenea, am mai văzut că majoritatea caselor de pariuri oferă bonusuri la prima depunere, dar nici asta nu crede. Ce e cu acest bonus? Aș dori și părerea voastră, mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este vorba de nicio teapa,doar ca,in general,jocurile de noroc distrug.
Treaba sta cam asa:iti faci cont(nume, cnp, nr. telefon), faci o prima depunere(depinde de casa de pariuri, la unele se depun minim 25 lei prima data ) si primesti acel bonus.In regulamentul de joc de pe site sunt trecute conditiile. Unele case iti conditioneaza primul joc.Banii ti-i poti lua dintr-o agentie a casei respective.
Eu pierd mereu!

| SaphyreGod explică (pentru anonim_4396):

Iar acel bonus in ce consta? In bani virtuali care ii pot folosi sa pariez pe net sau in bani reali ce ii pot scoate de indata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaphyreGod):

In bani virtuali, nu ii poti scoate, trebuie sa plusezi si tu 25 lei, prima mana, si trebuie pariati.Esti conditionat, cum ti-am zis

| WaNt3D1856 a răspuns:

1. Nu mai baga la pariuri, vei ajunge sa pierzi tot eventual (dar cine sunt eu sa comentez, nu-s in masura sa fac asta)
2. In mod normal oferi buletinul cu CNP-ul si restul datelor... E fix acelasi lucru. Daca site-ul e acreditat, nu e nici o problema.

| Olguta1234 a răspuns:

DOAMNEEEE... EU TE SFĂTUIESC SA INCETEZI CU PARIURILE. ITI VOR DISTRUGE VIATA