| Saya a întrebat:

Am o mica problema, am reinstalat windowsul si nu imi mai apar caracterele din limba coreeana nici pe internet nici la translator. Cum pot remedia problema aceasta?! (rog un raspuns urgent si concis)
Multumesc anticipat!happy

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Pune înapoi CD-ul de instalare al Windowsului în CD-ROM şi du-te în Control Panel, la Regional and Language Options, şi la Language selectează acele două căsuţe: Instal files for complex script and right-to-left languages şi Install files for East Asian languages happy

| Saya explică:

Imediat voi incerca, sper din suflet sa mearga

| blackangel72 a răspuns:

Buna,
1) Pentru a vedea lista de fonturi instalate in Microsoft Windows se porocedeaza astfel:
Start - Control Panel - dublu click pe Fonts.

2) Pentru instalarea fonturilor existente in Microsoft Windows se porocedeaza astfel:
Start - Control Panel - dublu click pe Regional and Language Options – Languages – bifezi Install files for East Asian Languages – click Apply – OK.

(daca iti cere cd-ul ar trebui sa-ti spuna si ce fisier cauta)

3) daca vrei sa descarci fonturi de pe internet, iata :
http://www.100la100design.ro/......i-mai-bun/

http://www.1001freefonts.com/asian-fonts.php

Sper sa te ajute