| товарищ a întrebat:

Am o problema legata de caractere. De ce nu pot vedea caracterele in japoneza, etc. Imi apar ca niste patratele. Cum pot rezolva problema aceasta? Devinte deranjant.

( Scuzati categoria, dar stiu ca aici poate fi vazuta intrebarea mea, chiar doresc un raspuns )

Va multumesc anticipat, astept raspunsurile voastre!

5 răspunsuri:
| Yumiii a răspuns:

Si eu am avut problema asta~ sunt un otaku xD

Deci~
Baga-ti CD-ul cu windows in pc (poate poti si fara) si in timp ce CD-ul e bagat in pc, acolo jos in bara albastra unde-ti apar limbile dai pe o sagetuta micuta, si dau "Settings".

Dupa ce faci asta o sa-ti apara o micuta fereastra cu limbile pe care le ai, si in dreapta scrie "Add" dai acolo si iti alegi ce limba vrei tu. :3 Ai inclusiv Japoneza, Coreeana, Chineza, si altele.

Sper ca te-am ajutat! >big grin

| товарищ explică (pentru Yumiii):

Nu-mi arata limbile pe care le am, arata doar Control pannel si nu mai stiu ce. Apropo, aceasta [roblema se poate seta doar din pc? Mie daca nu-mi arata... Sunt un otaku extrem de mare, dar ce otaku e ala fara caractere japoneze...

| Yumiii a răspuns (pentru товарищ):

Trebuie sa iti arate jos in bara de start, un "EN" mare. Tu cum iti pui diacriticile la tastatura? Imi poti da id-ul tau si iti fac print-screen-uri (sau cum se scrie, ca nu stiu) ^^ si vei vedea

| товарищ explică (pentru Yumiii):

Dia ce? Si nu, nu-mi arata, desi am PC-ul in engleza. Eu am Windows XP.

| Yumiii a răspuns (pentru товарищ):

Pai si eu tot XP. Da-mi id-ul tau intr-un mesaj. Iti voi arata. ^^