| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am si eu nevoie de cateva sugestii!
Am un caiet plin scris cu poezii si versuri pentru cantece. Ce pot face cu ele? Adica as putea sa le dau unei trupe? Voi ce credeti?
Majoritatea persoanelor care le-au citit au spus ca sunt frumoase si ca merita sa fie mai cunoscute.happy

Răspuns Câştigător
| 1stResponder a răspuns:

Eventual sa vorbesti cu cineva specializat pe limba si literatura romana, pentru perfectionare si corectarea micilor greseli.
Da, normal ca poti sa le dai unei trupe. Ia legatura cu respectiva trupa/interpret si propune-i.
Daca ai talent la compus poezii/cantece poti sa ajungi compozitoare cunoscuta.
Fii indrazneata! Bafta!
PS:Fundita mica mica? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Hinata1999 a răspuns:

După părerea mea ai putea să le dai unei trupe, s-ar putea să reușești. Gândește-te că nu ai nimic de pierdut. Nu ai arătat nimic pe site gen câteva versuri dar dacă zici că sunt apreciate îți urez succes si mai bine nu le arată că astfel s-ar putea să îți fie furate ideile. Te pup și mult noroc!

| 1591 a răspuns:

Stiu ca toata lumea viseaza la faima peste noapte, dar ar trebui sa fim mai realisti. Da, incearca sa trimiti 1-2 cantece unor trupe, iar poeziile incearca sa le trimiti la adresa de e-mail a unei editurii (trebuie sa completezi un formular pentru asta) sau le incerci sa publici in anumite reviste de profil. Succes!

| Nickkkkkkkkkk a răspuns:

Daca tu crezi intr-adevar ca sunt frumoase, dale unei trupe si poate reusesti ceva. Bafta