| ella_4016 a întrebat:

imi place foarte mult sa scriu versuri sau povesti, insa nu sunt foarte sigura pe mine si talentul meu, recent am trimis doua poezii pentru un concurs la scoala, dar inca nu am primit raspunsuri. am 16 ani si majoritatea celor ce mi-au citit "operele", mi-au spus ca am talent, dar sunt persoane necunoscatoare in cauza. marturisesc, ca recent am avut o stare melancolica si am scris o poezie foarte trista despre copilarie, am scris-o plangand, iar doi dintre colegii mei (o fata si un baiat), care au citit-0 au inceput sa planga, au fost emotionati pana la lacrimi, poate pentru ca se regaseau in ea, dar as vrea totusi un sfat, cum as putea sa evoluez, sa scriu mai bine si cum as putea sa-mi fac mai cunoscute poeziile?

Răspuns Câştigător
| Stephanya a răspuns:

Dupa parerea mea o poezie trebuie sa vina din suflet la fel ca cea pe care ai facut-o tu despre copilarie si cred ca fiecare "poet" are un stil unic,cat despre cum ai putea sa-ti faci cunoscute poeziile trebuie sa le arati la toti prietenii tai, profesori, etc... fundita?

4 răspunsuri:
| KaTtY a răspuns:

Poti incepe prin a le publica in revista scolii, asa o sa le citeasca toti din scoala, profesori, colegi etc

| ella_4016 explică:

Am publicat in revista liceului, dar e o tampenie...e un exemplar unic si elevii nu prea sunt interesati sa o citeasca

| Karelia123 a răspuns:

Spune-i doamnei tale profesoare de romana sau intereseaza-te unde poti sa publici toate poeziile create de tine

| Ella_6945 a răspuns:

Ai putea sa scrii cat mai multe poezii si sa te duci la o edituera si sa le publici. Daca scrii precum zici, ai talent si vei avea succes.Bravo!