| alandala_1391 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste legende cum este Bloody Mary? Cu ritualuri din astea...cred ca intelegeti.Ms.

5 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Există multe modalităţi de a chema spiritul lui Bloody Mary, considerat a fi unul dintre cele mai receptive la apelurile celor vii. Dar şi unul foarte periculos, dat fiind faptul că apariţia sa nu se limitează la suprafaţa oglinzii. Multe istorisiri menţionează că spiritul a sărit la cei de dincolo de oglindă, provocându-le răni serioase pe faţă.

Ritualul chemării lui Bloody Mary

Ritualul chemării lui Bloody Mary este, în general, cam acelaşi: într-o cameră întunecată (baie, cămară), în faţa unei oglinzi mărginite de lumânări aprinse, „apelantul" trebuie să-i rostească de 13 ori numele. Intonaţia apelurilor este crescândă – de la implorare până la strigăt. La fiecare chemare, oglinda trebuie privită intens. După cum indică unele ritualuri, cel care cheamă spiritul trebuie să se învârtească pe loc sau să-l apeleze cu cuvintele: „Mary, te detest!", „Mary, vino la mine!" sau „Mary, eu ţi-am ucis fiul!" În urma acestei ultime modalităţi de apel, cel care o cheamă trebuie să fie foarte atent, pentru că spiritul l-ar putea ataca violent.

Pa, pa.

| evoke a răspuns:

Nu mai stiu sigur despre ce era.Parca despre Bloody Mary.
La miezul noptii daca te duci in baie, inchizi usa, stingi lumina si aprinzi 12 lumanari pe care le pui una langa alta si te plimbi in jurul lor tot de 12 ori va incepe sa se auda zgomote, sa se tranteasca geamurile si usile din casa, si apoi vine Mary si te omoara.oh go on

| Cretzule a răspuns:

Alta ocupatie nu ai decat sa asculti povesti?

| Shinen a răspuns:

Un alt exemplu aproape la fel ca Bloody Mary este CandyMan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candyman.

Îl rosteşti de 3 ori în faţa oglinzii seara la 12 şi cică apare şi te omoară. Pe mine nu m-a omorât nici Bloody mary nici candyman oh go on.