| Denis67 a întrebat:

Salutare!
Nu știu cât cringe va suna întrebare, but I'm gonna say it straight : merita sa aduc eu ca băiat, tort la restaurant dacă voi implini 21 de ani?
Știu, it sounds so silly?

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna! Mama mea i-a comandat un tort varului meu care are 30 și ceva de ani.Bafta!

| Simpatic a răspuns:

Nu stiu cum suna eu stiu cum e in realitate, restaurantele in marea lor majoritate nu accepta mancare din afara, aici se aplica si tortului aceeasi reguli, asta daca e un restaurant care se respecta, e simplu daca cineva se imbolnaveste sa zicem din cauza acelui tort, la cine vine controlul? la restaurantul in cauza!
Deci nu e permis cu tort in incinta, stiu asta ca o amica a procedat asa!
Aici nu vorbim de barul lu nea caisa care e varu lu varu care accepta chestii de astea, vorbim de restaurante cu staif!
Vad ca nimenu nu a scris ceea ce eu am scris, dovada ca unii nu pot fi la subiect.
Deci comanda tort prin intermediul restaurantului nu veni tu cu el de acasa, sfatul meu!

| dullcat a răspuns (pentru Simpatic):

Depinde de restaurant, in general trebuie intrebat inainte caci unii accepta, altii nu, din motivele mentionate de tine.Cand am fost eu la diverse petreceri de multe ori s-a putut veni cu tort din exterior, ba chiar aveau si frigider separat pentru orice aduc clientii. Exista optiunea de certificat de conformitate, iar daca se intampla ceva, cofetaria e trasa la raspundere, nu restaurantul.

| Violleta2022 a răspuns:

Traiesti si muncesti in UK, America, Canada sau Australia?

| dullcat a răspuns:

De ce sa nu aduci tort? Crezi ca e ceva numai pentru copii? Multi adulti isi serbeaza ziua de nastere astfel, pana mor, la 70-90 de ani.Pana si la nunti sau evenimente importante este tort.Eu nu vad nicio problema in afara de faptul ca te simti stanjenit fara un motiv real?

| Yuoia a răspuns:

Nu servesti invitatii cu desert? Tortul e cel mai indicat. Nu conteaza ca tu esti baiat. Toti mananca tort.

| sammie a răspuns:

Nu, e chiar ok. Acum depinde de preferintele tale.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că ar trebui să faci mereu ceea ce simți. Nu te mai gândi că e silly, cringe etc. Dacă tu vrei, super atunci, dacă nu, n-ai nicio obligație.

| nevermind1234 a răspuns:

Dacă la 21 de ani te exprimi așa, chiar nu mai contează întrebarea... deși e penibilă oricum.

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

It's colossal nonsense. If you can afford it, order from there. If not, why don't you stay at home, poor boy?

| GicaGeorgescu1988 a răspuns:

Ai dat o pe romgleza