| Winners10 a întrebat:

Salutare. Stie cineva din ce este facuta coarda de la bungee jumping?

Vreau sa ma duc sa sar si adun cat mai multe informatii. ????

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine intrebai care sunt senzatiile cand faci asemenea sarituri. Mai ales ca sari pentru prima data. Coarda este facuta din mai multe fire elastice.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este facuta din numeroase fasii impletite din latex si acoperite de un strat dur exterior ce poate fi aplicat inainte ca latexul sa fie presat, astfel incat rezistenta corzii in cadrul extensiilor sa fie potrivita.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Citeste ce este latexul: https://www.relaxe.md/ro/blog/6

| johnnny123 a răspuns:

De ce, ai de gand sa sari cu o coarda facuta de tine?

| Winners10 explică (pentru johnnny123):

Destept mai esti?‍♂️ ce intreb eu si ce zice el?‍♂️?‍♂️?‍♂️

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paracord probabil.